LastPass 4.0 دسترسی های دیگری را در مواقع اضطراری به خزانه کلمه عبور شما می دهد

۱۹ دی ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۰ کد : ۴۶۹۶ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۷۵۴۲
پلتفرم مدیریت کلمه عبور LastPass آخرین نسخه نرم افزار خود را با تمرکز بر بهبود تجربه کاربری ارائه کرده است.
LastPass 4.0 دسترسی های دیگری را در مواقع اضطراری به خزانه کلمه عبور شما می دهد
 

پلتفرم مدیریت کلمه عبور LastPass آخرین نسخه نرم افزار خود را با تمرکز بر بهبود تجربه کاربری ارائه کرده است.

روز سه شنبه 15 دی 1394، شرکت LastPass گفت: پلتفرم LastPass 4.0 با در نظر گرفتن کاربران عمومی، در کنار افزودن ویژگی های جذاب که اجازه دسترسی به خزانه (vault) توسط افراد مورد اطمینان را در مواقع اضطراری می­دهد، توسعه داده شده است.

کلمه عبورها به خودی خود یک راهکار ضعیف جهت ایمن سازی حساب­های آنلاین هستند. حمله brute-force، کمپین­های phishing و مهندسی اجتماعی از جمله روش­هایی هستند که می­توان با استفاده از آن­ها کلمات عبور را به سرقت برد، که این امر منجر به دزدی حساب و اطلاعات کاربری می­شود.

با اینکه تایید دو مرحله­ای، مانند لینک کردن حساب کاربری به دستگاه تلفن همراه، یک لایه امنیتی بیشتر اضافه می­کنند، کلمه­های عبور همچنان بیشترین کاربرد را دارند، و بسیاری از ما از کلمه عبور­هایی که به راحتی در ذهن می­مانند برای ایمن سازی حساب آنلاین استفاده می­کنیم!!

با این حال، خزانه­های کلمه عبور (password vaults) در حال تبدیل شدن به یک راهکاری محبوب جهت مدیریت حساب­ها هستند در حالی که همزمان از کلمه عبور­های بسیار پیچیده استفاده می­کنند که شکستن آن­ها کار بسیار دشواری است.

خزانه­های کلمه عبور همانند LastPass نه تنها برای ذخیره سازی کلمه عبور­های پیچیده در یک مکان که به سختی در ذهن می­مانند، استفاده می­شود ( به کمک تنها یک کلمه عبور برای دسترسی به سیستم)، بلکه می­توانند در مواقعی که نیاز به اشتراک گذاری اطلاعات ورود است، مفید واقع شوند (مانند زمانی که شرکا نیاز به پرداخت آنلاین دارند و یا والدین می­خواهند رفتار آنلاین فرزندان شان را کنترل کنند).

شرکت فیرفکس می­گوید آخرین نسخه از خزانه کلمه عبور خود بیشتر در سمت اهداف کاربران حرکت کرده و اکنون با یک طراحی واضح تر و کاربر پسندتر عمل می­کند.

خزانه کلمه عبور، افزونه­های وب و خزانه­های کلمه عبور تحت وب در حال حرکت به سمت ساده سازی و کاربردی کردن امکانات هستند.

مدیر عامل شرکت LastPass افزود: " از آنجایی که مصرف کنندگان دیجیتالی امروزی با رشد فزاینده حساب­های آنلاین و کلمه عبور مواجه هستند، پیامدهای منفی رفتارهای نا امن در استفاده از کلمه عبور نیز افزایش یافته است، این رفتار­ها از نحوه ایجاد و ذخیره سازی کلمه عبورها گرفته تا نحوه اشتراک گذاری حساب کاربری با همکاران و خانواده را شامل می­شود."

"به کمک LastPass 4.0، ما شروع به طراحی یک تجربه مدیریت کلمه عبور بصری کردیم که به هر دو کاربران جدید و قدیمی کمک کند با تلاش کمتری از بهترین روش استفاده کنند درحالی که هویت دیجیتال امن را حفظ کنند."
منبع: www.zdnet.com


۱ رای

نظر شما :